Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava "Smilškalni"

Gardi vīni no ogām mūsu dārzos – dvēselei līksmojošs notikums!

Vīna darītavas stāsts


Z/S “Smilškalni” ražotie ogu vīni tapuši tepat Latvijā, Kuldīgas novadā, Kūrmales pagasta zemnieku saimniecībā “Smilškalni”. Mūsu saimniecība ir viens no dārzkopības uzņēmumiem, kas, kļūstot labvēlīgai alkohola aprites likumdošanai attiecībā uz mazajām vīna darītavām, 2011. gadā sāka attīstīt ražošanas palīgnozari - mājas vīnu darīšanu.

Vīna darītavas vērtības


“Smilškalni vīni”, lietojot dabīgo raudzēšanas procesu un vadoties pēc 19. gadsimta recepšu ieteikumiem, darināti no ogām, kas audzētas un dažādos sezonas posmos ievāktas saimniecības dārzos. “Cenšamies, lai mūsu izvirzītais mērķis - gardi vīni no ogām mūsu dārzos - būtu patiesi baudāms un dvēselei ielīksmojošs notikums ikvienam gardēdim un smalku garšu cienītājam. Vēlamies panākt, lai vīna darīšanas tradīcijas Latvijā atkal nostiprinātos kā stabila mūsu kultūras sastāvdaļa,” par vīna darīšanas misiju runā vīndaris.

Kur nobaudīt?


Kuldīgā, grupām iepriekš piesakoties, atraktīva un zinoša gida pavadībā “Smilškalni” vīnus var degustēt senās Kuldīgas ordeņa pils pirmajā jeb pamatstāvā velvētajā telpā, kur hercoga Jēkaba laikos bijis vīna pagrabs. Lielākas grupas uzņemam Padures muižas klētī Padurē, tikai 5 kilometrus no Kuldīgas, kur ir lieliska iespēja apvienot vīnu degustāciju ar Kurzemes nacionālajiem ēdieniem un Padures muižas klēts muzeja apskati. Degustācijas var pieteikt: +371 26 796 182.

Ko vēl var Kuldīgā un ap to apskatīties?


Kuldīga ir viena no senākajām Latvijas pilsētām. 16.—17. gadsimtā tā bijusi Kurzemes un Zemgales hercoga rezidences pilsēta, kurā uzturējies viņa galms. Tā ir bijusi arī Hanzas savienībaspilsēta. Kuldīgu reizēm vēl tagad dēvē par "Kurzemes galvaspilsētu" vai "Kurzemes sirdi". Tā kā Kuldīga nevienā no pagājušā gasimta kariem nav īpaši cietusi, tad pilsētas centrs ir saglabājis savu vēsturisko šarmu.

Apskates objekti: Kuldīgas vecpilsēta

RIEŽUPES SMILŠALAS ATRAŠANĀS VIETA Dabas parks RIEŽUPE

Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums RIEŽUPES SMILŠALAS

Kuldīgas novada Rumbas pagasts. GPS KOORDINĀTAS Lat: 57.0069639, Lon: 21.9784010

Kuldīgas apkārtne ir bagāta ar samērā labi saglabājušām pilīm un muižam. Daļa no tām atjaunotas un atvērtas apskatei.

Vīna darītava “Smilškalni”


  • Vīndaris: Alvils Elksnis
  • Ražotājs: Z/S “Smilškalni”
  • Adrese: Tehnikas iela 12, Kuldīga
  • Vairāk: www.smilskalni.lv