Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Atklāj vasaru ar Latvijā tapušajiem vīniem! Latvijas vīna tūres ietvaros akcija “Apceļo Latvijas vīna darītavas”

Vasaras sākums ir lielisks laiks, lai iepazītu Latvijā darinātos augļu-ogu vīnus un vīnogu vīnus un doties garšu ceļojumā pa Latviju. Četrpadsmit Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības biedri, kas apvienojušies projektā „Latvijas Vīna Tūre”, 2024. gada 1. jūnijā uzsāk akciju “Apceļo Latvijas mazās vīna darītavas”. Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds, uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki, kas būs apmeklējuši visvairāk vīna darītavas t.i. vismaz 10.

Dalībnieki, kas būs apmeklējuši vismaz 10 vīna darītavas un saņēmuši spiedodziņus uz kontrollapas, līdz š.g. 15. oktobrim iegūs ielūgumu vienai personai uz Latvijas vīna skati 2024, kas notiks kādā no Rīgas restorāniem un šeit varēs iepazīties ar citiem Latvijas mazo vīna darītavu saimniekiem un baudīt interesantu garšu ceļojumu.  Latvijas mazo vīna darītavu apceļošana būs aizraujošs pasākums draugu kompānijā vai romantiskā divvientulībā. Dalībnieki, kas līdz 2024. gada 15. oktobrim vēl nebūs paspējuši sakrāt desmit zīmogus uz kontrollapas, to varēs turpināt darīt līdz sasniegs noteikto skaitu zīmogu un tad varēs pretendēt uz 2025. gada vīna skates ielūgumu.

Akcijā piedalās 14 mazās vīna darītavas: Aizputes vīna darītava /vīndaris Mārtiņš Sants/, Cremon vīna darītava /vīndaris Jānis Mikāns/, Durbes Veltes /vīndaris Evija Kopštāle/, Kaimiņmuižas vīna darītava /vīndaris Līga Vaivade-Kalnmeiere/, Kužums Winery /vīndaris Gatis Kužums/, Līgatnes vīna darītava /vīndaris Ainars Vanags/, Vīna darītava “MAA.studija” /vīndaris Martin Samm/, Mazburkas /vīndaris Gunta Niedra/, Vīna darītava „Mazsālijas” /vīndaris Gunārs Slavinskis/, Naukšēnu vīna darītava /vīndaris Jānis Baunis/, Spilves vīna darītava /vīndaris Andrejs Dobelis/, Tērvetes vīni /vīndaris Sandris Laizāns/, Tēviņkalna vīna darītava /vīndaris Ivo Immermanis/, Zilver dzērienu darītava /vīndaris Reinis Zilvers/.

Vīna darītavu apceļotājs saņem uz apceļošanas kontrollapas spiedogu no vīndara, ja ir apmeklējis vīna darītavā degustāciju vai iegādājies dzērienus par summu ne mazāk kā 25 EUR.

Kontrollapas iespējams saņemt katrā vīna darītavā.

Pirms doties uz kādu no vīna darītavā, vismaz 2-3 dienas iepriekš sazinaties ar vīna darītavu un saskaņojat ierašanās laiku,

Plašāk par akcijā pārstāvētajām vīna darītavām un to piedāvājumu meklē https://www.latvijasvinature.lv/.