Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Cremon vīna darītava

Cik Latvijā ir ogu un ziedu, gandrīz tik mums ir vīnu! Krimuldas muižas vīna darītavas durvis ir atvērtas ikvienam, kas vēlas uzzināt vīna noslēpumus un iepazīt daudzējādās garšas!

Vīna darītavas stāsts


Gluži kā Krimuldas muižas laikos, kad saimnieciskajās ēkās kūsāja darbi un visapkārt bija manāma rosība, arī šodien muižas teritorija ir apdzīvota un apmeklētājus aicinoša. Kādreizējā kūts ēkā nu jau laiciņu kā iekārtojusies muižas vīnu darītava “Cremon” – neliela izmeklētu dzērienu ražotne, kur top gardi vīni, koķeti liķieri un maigi reibinoši stiprinātie dzērieni. Te iekārtota omulīga degustāciju zāle, kur iespēja katram vērot vīna attīstības procesu, klausīties vīndara stāstus un nobaudīt gardos vīnus.

Vīna darītavas vērtības


Gaujas Nacionālā parka teritorijā, kur skaistu skatu ieskauta muižas vecajā kūts ēkā iekārtojusies vīna darītava “Cremon”, šobrīd tiek ražoti aptuveni 15 ziedu un ogu vīni, 10 liķieri, kā arī kalvadoss un džins. Iecienītākie ražojumi gadu gaitā ir un paliek maigi rūgtenais pieneņu vīns un sapņainais ceriņu vīns. Ogas un ziedi nāk no muižas dārziem, apkaimes mežiem un vietējiem audzētājiem. “Cremon” ik gadu piedalās Latvijas augļu un ogu vīnu skatēs. 2017. gadā Latvijas vīndaru skatē tautas balsojumā kā labāko atzina “Cremon” ceriņu vīnu.

Kur nobaudīt?


Muižas vīnus var iegādāties uz vietas darītavā un tuvējā veikalā-kafejnīcā “Milly” (Mednieku iela 5, Sigulda). Apmeklē darītavu vai piesaki terasi ar skaisto skatu uz Gaujas upes senleju privātam pasākumam vai kāzu svinībām: +371 29 111 619, +371 28 673 502.

Ko vēl var apskatīties?


Krimuldas muižas tuvākajā apkārtnē atrodas viens no apmeklētākajiem tūrisma galamērķiem - Turaidas.

Vīna darītava: “Cremon vīna darītava”


  • Vīndaris: Jānis Mikāns
  • Ražotājs: Cremon vīna darītava
  • Adrese: Mednieku iela 5, Sigulda
  • Vairāk: www.krimuldasmuiza.lv