Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Kaimiņmuižas vīna darītava

Ģimenes Vīna darītava, kur rūpes un mīlestību pret vīnogām var sajust katrā vīna pudelē. Vīns ir dabas un vīndara mākslas kopdarbs, kurš paredzēts baudai.

Vīna darītavas stāsts


Kaimiņmuiža ir lolots ģimenes uzņēmums, kurš tika radīts 2017.gadā, lai attīstītu Kalnmeieru dzimtas īpašumu. Viss sākās ar Edgara un Līgas ģimenes pārvākšanos uz pastāvīgu dzīvi Edgara dzimtajā īpašumā 2011.gadā. Lēnām lauku viensētas īpašums tika pārvērsts līdz nepazīšanai. Katrs īpašumā esošais zemes gabaliņš tika apmīļots un labiekārtots. Tika izrakts hektāru plašs dīķis, iestādīts sarkano Kanādas ozolu parks līdz nonācām pie lauksaimniecības zemes pleķīša plānošanas. Bija skaidrs, ka mazajai muižiņai, kas tapa tajā brīdī, labi piestāvēs vīna dārzs. Tas pavēra saimniekiem citu pasauli, kas vēl joprojām aizrauj un sajūsmina un ir tik bezgalīga un izaicinājumu pilna. Šī pasaule vīna cienītājai Līgai kļuva par sirds lietu. Šobrīd vīna dārzs turpat 3 ha plašumā ir mūsu ģimenes lepnums un lolojums. Ir tapusi arī vīna darītava un top Viesību salons ar plašām atpūtas iespējām.

Vīna darītavas vērtības


Kaimiņmuižas galvenā vērtība ir ģimene, jo bez tās šis viss, uz ko mēs lūkojamies un iemīlam ikdienu no jauna, nebūtu iespējams. Tik pat svarīga vērtība ir daba, kas šeit tiek godāta un akcentēta tās krāšņumā un bagātībā. Ir radīts hektāru plašs labiekārtots dīķis ar romantisku tiltiņu, kurš ved uz saliņu intīmākiem baudas brīžiem. Ir labiekārtota pastaigu taka mežā ar dažādiem atpūtas un mākslas stūrīšiem, ir iekopti divu veidu labirinti dažādiem meklējumiem. Lai šo Kaimiņmuižas burvību būtu iespēja baudīt plašākam viesu klāstam, tiek būvēts šarmants Viesību salons. Trešā, bet ne mazāk svarīga vērtība ir ilgmūžība un kvalitāte, ko var pamanīt jebkurās detaļās tai skaitā katrā vīna pudelē. Vīna radīšanas mākslu Līga apgūst pamazām, izglītojoties gan pie Ziemeļvalstu vīndariem, gan pastāvīgi studējot un izzinot literatūru un protams no pašas pieredzes. Katrs gads vīna dārzā ir pilnīgi atšķirīgs, kas atspoguļojas arī vīna pudelē. Nav iespējams radīt vienādu vīnu vairākus gadus pēc kārtas. Tur slēpjas šī vīna darīšanas saspēle un burvība – katru gadu kļūt par mākslinieku, kurš no dabas dotās ražas cenšas radīt baudāmu mākslu vīna pudelē.

Kur nobaudīt?


Esiet vienmēr sirsnīgi gaidīti Kaimiņmuižā, kas atrodas Kandavas pievārtē, meža ielokā. Mūsu vīna darītava atrodas blakus vīna dārzam atjaunotā klēts ēkā, kur notiek vīna degustācijas, dažādi citi pasākumi, kā piemēram nelieli semināri, kāzu viesu sagaidīšanas pasākumi, vecmeitu ballītes un citi svinīgi brīži. Kaimiņmuižas teritorija piedāvā dažādus labiekārtotus piknikus vīna dārzā, ārstniecisko augu pļavā vai mežā, kur var izbaudīt dabas maigo pieskārienu un pilnīgu mieru. Sīkākai informācijai, pasākuma, piknika vai degustācijas rezervācijai zvaniet vai rakstiet uz norādītajiem kontaktiem:

“Kaimiņi”, Kandavas pagasts, Tukuma novads

Ko vēl var apskatīt Kandavas apkārtnē?


Pavisam noteikti ievērības cienīgs apmeklējuma objekts ir atvērtā tipa peldbaseins, kurš visiem ir bezmaksas. Turpat blakus atrodas Kandavas kartinga trase, kas ir Latvijas un Baltijas kartinga čempionātu un citu sporta pasākumu norises vieta.  Senu, staltu un spēcīgu ozolu ieskauta Ozolāju brīvdabas estrāde, kurā visu vasaru notiek dažādu mākslinieku koncerti ir apmeklējuma vērta. Daiļās vairāku tiltiņu īpašnieces un kāzinieku iecienītās Kandavas Promenādes pakājē atrodas “Kandavas vīna nams”, kurš piedāvā ne tikai ekskluzīvu baudījumu garšu kārpiņām sakombinējot 4 kārtu maltītē vietējo mājražotāju labumus ar vietējiem vīniem, bet arī dažādus kultūras pasākumus sestdienās. Netālu atrodas arī Tēviņkalna vīna darītava, kur var nobaudīt bagātu Latvijas ogu, augļu un dabas velšu vīnu klāstu. Ikgadu augustā notiek gaisa balonu festivāls Kandavā, kur katram ir iespēja gan vērot skaistos Abavas līkločus no putnu lidojuma vai vērot šos lielos putnus paceļamies gaisā visiem vienlaikus. Plašākas Kandavas tūrisma iespējas meklējiet www.visitkandava.lv

Vīna darītava: “Kaiminmuiza”


  • Vīndaris: Līga Vaivade-Kalnmeiere
  • Ražotājs: SIA “Kaimiņmuiža”
  • Adrese: “Kaimiņi”, Kandavas pag., Tukuma novads
  • Vairāk: www.kaiminmuiza.lv