Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava "Kuzums"

Taupi ūdeni, dzer vīnu!

Izbaudi Zemgali!

Labas lietas vairo labu!

Vīna darītavas stāsts


Mans tēvs, aizejot mūžībā, atstāja nelielu vīnogu kolekciju. Nebiju domājis turpināt tēva aizsākto, jo šķita, ka 20 šķirņu vīnogu, kas auga dārzā, ir Latvijas apstākļiem pašas labākās un neko vēl labāku izaudzēt nevar. Taču pēc pāris gadiem kādā vīnogu krūmā ieraudzīju divus izcilus vīnogu ķekarus, lielām, skaistām ogām. Kad tās pagaršoju, sapratu – ja tādas var izaugt te, Latvijā, tad tādām ogām ir nākotne!

Tas noteikti bija mana tēva gars, kas mudināja mani pievērsties vīnogu audzēšanai. Viņš savulaik pierādīja, ka Latvijā var izaudzēt labas galda vīnogas. Savukārt mēs pierādām, ka Latvijā var iegūt izcilu vīnu.

Veidojot vīnogu dārzu, mēs daudzu gadu garumā meklējam piemērotākas šķirnes vīna darīšanai, lai ik katrā dzēriena malkā varētu sagaršot Latvijas sauli un mūsu darba mīlestību, lai tajā būtu mazliet no latvieša spīta un mazliet no laimes, ko šai vietai devis Dievs.

Ir maldīgs uzskats, ka Latvijas laika apstākļi nav piemēroti sarkanvīna radīšanai. Mēs gājām grūtāko ceļu un atlasījām vīnogu šķirnes, kas piemērotas tieši sarkanvīnam. Tā radās ģimenes vīna darītava “Kuzums Winery”.

Vīna darītavas vērtības


“Kuzums Winery” gatavo vīnu tikai no vīnogām un vīnogas tiek audzētas tikai Zemgalē. Mēs atlasām labākas un piemērotākas šķirnes, selekcionējam jaunas, kas tiek izmēģinātas jaunās vīna šķirnēs. Mēs esam par augstas kvalitātes vīniem!

Kur nobaudīt?


Mēs atrodamies Bauskā. Vīnu var nobaudīt mūsu dārza terasē no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Piemērotākais vīnogu degustācijas laiks ir no augusta beigām līdz oktobra beigām. Degustācijai iepriekš jāpiesakās pa tālr. +371 29663998 vai +371 26761236 vai e-pastā: kuzums@inbox.lv

Ko vēl var apskatīt Bauskas apkaimē?


Tajā vietā kur dzimst Lielupe, var aplūkot Bauskas pili un pils muzeju. Lielupes kreisajā krastā ir Rundāles pils, bet labajā – Mežotnes pils parks. Tāpat te var aplūkot auto kolekciju Rīgas motormuzeja Bauskas filiālē.

Vīna darītava: “Kuzums”


  • Vīndaris: Gatis Kužums
  • Ražotājs: SIA Vīna-Oga
  • Adrese: Robežu iela 5 , Bauska
  • Vairāk: www.vinaoga.lv