Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava “MAA.studija”

Vīns ir process, kas vieno cilvēkus!!!

Vīna darītavas stāsts


Vīna darītavas pirmsākumi ir meklējami vairāku paaudžu koptajā ābeļdārzā. Ik gadu ābeļu zarus liec bagātīga ābolu raža, kas iedvesmoja mēģināt pašu rokām radīt vīnu. Tā kā mīlam darbu, dabu un mākslu, tad arī vīna darīšana jau no paša sākuma notika ar lielu entuziasmu un pēc labākajām tautas tradīcijām. Interese par nopietniem, kvalitatīviem vīniem pieauga procesa laikā, tāpēc pirms desmit gadiem iestādījām savus pirmos vīnogu stādus. Bijām ārkārtīgi priecīgi, redzot, ka mūsu zemē tie nes augļus, bet apzinājām arī to, ka tas ir tikai sākums. Tam sekoja rūpīgs darbs, lai radītu labu un baudāmu vīnu. Lai gan ar desmit gadu pieredzi esam šī ceļa sākumā, pirmie soļi ir izradījušies veiksmīgi. Ar katru jauno ražu augam gan mēs savā varēšanā, gan mūsu vīni savā briedumā.

Vīna darītavas vērtības


Šobrīd savas pūles galvenokārt veltām ābolu dzirkstošajam vīnam, kā arī soli pa solim veidojam vietējo vīnogu vīnu no ogām, ko ražo mūsu ap 700 vīnogu koku.

Dzirkstošais vīns top pēc tradicionālās šampanieša metodes. Raudzēšana notiek kā nerūsējošā tērauda tvertnēs, tā arī īpaši izturīgās pudelēs. Pārkorķēšana un pudeļu pildīšana prasa iemaņas un stipras rokas. Tomēr dzirkstošā vīna garšas un aromāta buķete nav tikai vīndara nopelns. Īpaša rauga un citu šī reģiona izejmateriālu kvalitātei šeit ir izšķiroša nozīme.

Vīnogu vīni top no ogām, kuru ekoloģiskā vērtība Latvijā ir ļoti augsta. Vīnkopības priekšrocība ziemeļu reģionos ir saistīta ar mazāk slimībām un ūdens pietiekamību, jo tie ir faktori, kas bieži ietekmē vīnogu ražas dienvidu zemēs. Mūsu klimatiskajā joslā var iegūt labu ražu ar ievērojami mazāku augu aizsardzības līdzekļu daudzumu. Šodienas pasaulē, kur vīna ražošanas teorētiskās zināšanas ir viegli atrodamas dažādās mācību grāmatās, liela nozīme ir praktiskai pieredzei. Ne visas ogas der vīnam un ne visi vīni sanāk kā grāmatā. Mēs esam izvēlējušies veidot sausos un rozē tipa vīnus. Miksējot dažādas vīnogu šķirnes, esam atraduši tehniku, ko attīstīt un pielāgot mūsu apstākļiem.

Kā visi mazie uzņēmēji arī mēs lepojamies ar saviem pirmajiem vīniem, kuri ir guvuši atzinību vīnu konkursos ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

Kur nobaudīt?


SIA “MAA.studija” ir ģimenes uzņēmums Dienvidkurzemes viensētā, Kalvenes pagasta “Medniekos”. Mūsu vīna darītava atrodas skaistā vietā ar skatu uz ābeļdārzu, pļavām un mežu. Lauku sētā esam atjaunojuši autentisku seno klēti, kurā var iepazīties ar mūsu produkciju, degustēt vīnus, kā arī baudīt mierpilnu atpūtu laukos, organizēt mazākas viesības, seminārus un citus pasākumus.

“Mednieki”, Kalvenes pag. Aizputes novads.

Epasts – m.samm@inbox.lv

Facebook – mednieki.kalvene

Tel: +371 29 410115

Ko vēl var Kuldīgā un ap to apskatīties?


Atrodamies 1km attālumā no autoceļa A9, no kurienes viegli sasniegt Dienvidkurzemes skaistākās vietas.

Aiz meža ieloka atrodas Rīgas zoodārza filiāle Cīrulīši.

Pusstundas brauciena attālumā ir Aizputes pilsēta, kurā atrodas Aizputes vīna darītava. Nedaudz tuvāk ir Durbes pilsēta, kurā atrodas vīna darītava Durbes veltes.

Bērniem noteikti patiks apciemot tuvējo Trušu muižu Kalvenē.

Vīna darītava “MAA.studija”


  • Vīndaris: Martin Samm
  • Adrese: “Mednieki”, Kalvenes pag. Aizputes novads.