Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava "Mazburkas"

Vīnā slēpjas burvība - izbaudi to!

Vīna darītavas stāsts


Viss sācies pavisam vienkārši un nevainīgi. Niedras ģimene izdomāja, ka vīnogu stādi varētu padarīt skaistāku piederošās zemes nogāzi. Domāts – darīts! “Sākām interesēties par vīnogu audzēšanas iespējām Latvijā, kur patiesībā pavērās plaša pasaule un daudzas interesantas lietas, kas mudināja to noteikti izmēģināt. Kad ieraudzījām savu pirmo vīnogu lauku, bija skaidrs, ka mums šis hobijs patīk un vīnogu audzēšanu turpināsim!” par visa sākumu stāsta vīndare.

Saimniecībā “Mazburkas” nodarbojas ar divām sirdslietām - vīnkopību un aitkopību. Saimniecība atrodas skaistā vietā Tukuma pievārtē, Engures novada Smārdes pagastā, kur viesiem labpatīk viesoties. Tāpēc esi aicināts doties ciemos, kur viesmīlīgi Jūs uzņems pati saimniece ne vien ar stāstiem, bet arī ar gardiem našķiem.

Vīna darītavas vērtības


Niedru ģimenes laukā ir Latvijas selekcionāra Paula Sukatnieka veidotās vīnogu šķirnes – “Zilga”, “Supaga”, “Guna”, “Sukribe”. Ir arī citas šķirnes no citām vietām. Pēc ražas novākšanas tiek izspiesta vīnogu sula un darināts vīnogu vīns. Šobrīd darītava piedāvā divu veidu vīnus - baltvīnu un sarkanvīnu. Saimniecībai ir mazā vīnogu vīna darītava. Visa saražotā produkcija tiek realizēta uz vietas saimniecībā.

Kur nobaudīt?


No maija līdz novembrim ir iespēja apciemot saimniecību, kur tiek piedāvāta vīna degustācija un stāstījums par “Mazburkām”. Ir iespēja apskatīt vīnogu lauku, kurš atrodas dienvidu nogāzē. Saimniecībā ir pāris hektāru stādījumu, no kā iespējams iegādāties vīnogas ēšanai. SIA “Mazburkas’’, Engures novada Smārdes pagasts: +371 29 149 725.

Ko vēl var ap Tukumu apskatīt?


  • Durbes pils (Durbes pils muzejs, Mazā Parka 7, Tukums, LV-3101)
  • Jaunmoku pils (Tumes pagasts, Tukuma novads, LV-3139)
  • Šlokenbekas muiža ("Šlokenbekas muižas ansamblis", Milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads, LV - 3148)
  • Jūrmala airport (Lidosta "Jūrmala", Engures novads, Smārdes pagasts, LV-3129)

Vīna darītava “Mazburkas”


  • Vīndaris: Gunta Niedra
  • Ražotājs: SIA “Mazburkas“
  • Adrese: Engures novads
  • Smārdes pagasts