Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Naukšēnu vīna darītava

Lepojamies ar savu bioproduktu!

Vīna darītavas stāsts


“Naukšēnu vīna darītava” darina vīnus kopš 2012. gada. Tās saimnieks ir Jānis Baunis. Ideja par vīna gatavošanu nav radusies nejauši, un tā veiksmīgi notiek jau otrajā paaudzē. Vīndara tēvs, Ilmārs Baunis, jau vairāk kā 10 gadus bija darinājis vīnus savam priekam, un Jānis nolēmis pārņemt šīs zināšanas un pieredzi, lai nodarbotos ar vīna darīšanu jau profesionālākā līmenī.

Vīna darītavas vērtības


Nepilnu trīs gadu laikā “Naukšēnu vīna darītavā” ir radīts plašs vīnu klāsts, modernizēta arī pati vīna ražotne, kā arī sasniegti labi panākumi vīndaru konkursos. Augļi un ogas tiek audzēti turpat Naukšēnos - Paradīzes ābeļdārzā, kas ir bioloģiski sertificēts dārzs 6 hektāru platībā. Rudenī pat tiek rīkotas paradīzes ābolu lasīšanas talkas. Vīna darītavā top sidri no paradīzes āboliem. Lepojamies ar to, ka daļa vīnu un sidru ir bioprodukts.

Kur nobaudīt?


Lai piedalītos degustācijās un ekskursijās, zvaniet: +371 26 641 461. Ja arī tikai brauc garām un vēlies iegādāties vīnu, bet durvis ir ciet – uzzvani! Divu minūšu laikā būsim atvērti!

Ko vēl apskatīties Naukšēnos?


Naukšēnu Cilvēkmuzejs – savulaik izlolots Naukšēnu muižā, tagad atrodams Naukšēnu doktorāta otrajā stāvā, vienā no skaistākajām vietām Naukšēnu novadā. Šeit atrodami un izdzīvojami stāsti par naukšēniešiem un ne tikai par viņiem.

Pieteikšanās: +371 26452037, +371 64268021 vai cilvekmuzejs@naukseni.lv; www.cilvekmuzejs.naukseni.lv

Naukšēnu muiža. Muižas kungu māja, zirgu stallis, klēts, pulksteņtornis jeb siernīca un parks ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pretī muižas kungu mājai atrodas čalojoša strūklaka un soliņi, uz kuriem var atpūsties. Muižas parkā aug reti sastopami koki: korķa koks, Sibīrijas baltegle, valriekstu koks, kā arī aizsargājami koki – ciedra, Eiropas lapegle, sudrabkļava. Dziļāk parkā apskatāmas arī barona fon Grotes dzimtas kapenes, no kurām līdz mūsdienām gan saglabājušās tikai drupas.Gidu pavadībā iespējams uzzināt muižas vēsturi,apskatīt muižas zāli, izstaigāt parku, kā arī ieskatīties siernīcā un klētī. Pieteikšanās: +371 26452037, +371 64268021, www.cilvekmuzejs.naukseni.lv

Ķoņu dzirnavas

Plosts - Kondola "Ruhjas donalds". www.naras.naukseni.lv

Jēču dabas taka. Takā redzēsi virkni unikālu dabas un kultūrvēsturisku veidojumu. Jēču bļodakmeni, Pugu akmeņu krāvumus, Kraujiņu milzakmeni, kā arī reģionam tipiskus pļavu, mežu un purvu biotopus. Taka ir bezmaksas. Ekskursija ganībās gida pavadībā (1 stunda) jāpiesaka iepriekš.

Pieteikšanās: +371 26527214 , +371 26597843; ozolsdainis@hotmail.com

Agneses Vaļinieces tekstilmākslas darbnīca piedāvā ekskursijas mākslinieces darbnīcā, kur var redzēt, kā top un var iegādāties tekstillietas-aksesuāri, apģērbi un interjera priekšmeti. Visi izstrādājumi roku darbs, radīti vienā vai nedaudzos eksemplāros. Ekskursijas ar līdzdarbošanos, radošās darbnīcas, vecmeitu ballītes apgleznojot zīda lakatu līgavai un kaklasaiti līgavainim.  Izīrē arī omulīgu šķūņa telpu semināriem  un dažādu garīgo prakšu veikšanai klusā, skaistā vietā ar telšu vietām un vairākām guļvietām. Sarunu valoda - latviešu, vācu, krievu, angļu.

Adrese: "Ābelītes", Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Tikšanās iepriekš obligāti jāsaskaņo pa tālruni +371 29173337

Kūrmāja "Rūjas NĀRAS". Atrodas Naukšēnu centrā, Rūjas upes krastā, bijušā spirta brūža ēkā. Pieklauvē pie lodziņa un nāc iekšā. Iepriekš gan uzvelc pirtscepuri, lai nepārkarst galva, saglabātos skaidras domas un mati netēlotu sprādzienu makaronu fabrikā. Pirts namiņš "Aiz Anniņas lodziņa" vai "Nāras kambaris" – Tavā rīcībā. Vari palienēt arī pirtnieku ar īpašu pērienu sievām vai puišiem, lauku SPA procedūrām vai saukt krogusmeitu ar auksta kvasa glāzi, www.naras.lv

Piksāru baznīca. Piksāri ir mazciems pašā Igaunijas pierobežā 7 km no Naukšēniem, kurš var lepoties ar senu vēsturi un kādreiz rosīgu kultūras dzīvi. Pateicoties dzelzceļa stacijai, skolai, baznīcai, Piksāros dzīve līdz Otrajam pasaules karam kūsāt kūsāja.

Doma celt Rūjienas draudzes filiālbaznīcu radās jau 1881.gadā, kad apstiprināja Rūjienas draudzes sadalīšanu Ziemeļu un Dienvidu draudzēs. Netālu no Piksāru dzelzceļa stacijas 1914. gadā tika uzsākti būvdarbi. 1915. gadā bija gatavi ēkas mūri un uzlikts arī jumts, taču tālākus darbus pārtrauca karš. Kara laikā gāja zudībā arī iepriekš savāktie naudas līdzekļi. Līdzekļu trūkuma dēļ būvdarbus atsākt nevarēja arī vēl pirmajos pēckara gados – tikvien iznāca, kā ielikt durvis un logus. Visbeidzot 1928. gada 4. novembrī baznīcu varēja iesvētīt.

Kalēja darbnīca «Kalnmesteri». Kalēja darbnīcā saimnieks Edvīns Šakalis piedāvā apskatei savu izstrādājumu izstādi – dārza grilus, ugunskura piederumus, dekoratīvus velosipēdus, skalu plēšamos, durvju eņģes, vēja rādītājus, zvanus, šūpoles, metāla dārza mēbeles – galdus un krēslus, šūpuļkrēslus, kamīna piederumus, svečturus, lukturus, lustras, cirvju kātus u.c. Savu apmeklējumu piesaki iepriekš. Pieteikšanās: +371 29481759 Adrese: Rīgas iela 65, Rūjiena, Rūjienas novads

"Zirgu vārdotāja"

Adrese: Stallis "Zirgu vārdotāja", Eriņi, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads.

Informāciju par citiem interesantiem apskates objektiem varat atras šeit

Vīna darītava “Naukšēnu vīna darītava”


  • Vīndaris: Jānis Baunis
  • Ražotājs: SIA “Bauņu sēta”
  • Adrese: Naukšēnu novads
  • Naukšēnu pagasts
  • “Saulesvārti”
  • LV-4244
  • Vairāk: www.nauksenuvini.lv