Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava "Tēviņkalna vīns"

Garšas noslēpums meklējams mūsu Zemītes auglīgajā mālā un darītpriekā!

Vīna darītavas stāsts


“Tēviņkalna” vīna ražotne atrodas Tukuma novada, Zemītes pagastā, augstā vietā, no kuras paveras burvīgs skats uz skaistām dabas ainavām. Vīna ražotne, kuras nosaukums radies no blakus esošās senču svētvietas – "Tēviņkalns", izbūvēta un iekārtota mājas pagrabiņā un tā kopš 2014. gada veiksmīgi nodarbojas ar mājas vīna gatavošanu no pašu dārzā un savvaļā ievāktiem augļiem, ogām un to sulām.

Vīna darītavas vērtības


Vīniem ir raksturīga intensīva krāsa, aromāts un garša, jo izejmateriāls aug minerāliem bagātā mālā. Vīnu gatavošanas procesā tiek izmantoti tradicionālie vīna raugi, tā nogatavināšanas procesā tiek izmantots ozols. Vīnotavā tiek gatavoti gan sausie, gan pussausie, gan saldie vīni no āboliem, paradīzes āboliem, aronijām, pīlādžiem, avenēm, zemenēm, ērkšķogām, mellenēm, jāņogām, upenēm, korintēm, plūškoka ogām, plūmēm, brūklenēm, rabarberiem, medus un pienenēm. Drīzumā būs iespējams nobaudīt vīnogu vīnu no tikko iestādītā vīna dārza.

“Tēviņkalna” vīna darītavas īpašais produkts ir „Aveņu dzirkstošais vīns”, kurš gatavots Tradicionālajā metodē.

2017. gadā uzsāktām gatavot destilātus no augļiem un ogām. Tēviņkalna lepnums ir destilāts no ābolu sidra "Daudzābols". Lai izgatavotu 0,2 litru pudelīti šī burvīgā dzēriena ir nepieciešams līdz 70 kilogramiem skaistu ābolu.

Kur nobaudīt?


Produkciju var iegādāties ražotnes veikaliņā. Uz vīna pagrabiņa apskati un degustāciju lūgums pieteikties iepriekš: +371 29106705, vai rakstot uz e-pastu: info@tevinumajasvins.lv.

Ko vēl var ap apskatīt?


Vīna darītava "Tēviņu mājas vīns"


  • Vīndaris: Ivo Immermanis
  • Ražotājs: “Tēviņi” SIA
  • Adrese: "Tēviņi"
  • Zemītes pagasts
  • Tukuma novads
  • Tālrunis: +371 29106705
  • Vairāk: www.tevinumajasvins.lv