Latvijas Vīna Tūre
Latvijas Vīna Tūre

Vīna darītava "Zilver dzērienu darītava"

Sakot, «īsts» mēs vispirms dodam garantiju paši sev un savam darbam, bet vēlāk – sava darba augļiem – Zilver vīnam.

Vīna darītavas stāsts


“Zilver” dzērienu darītava ir ģimenes uzņēmums, kurā strādā visa Zilveru ģimene. Dzērieni top ģimenes saimniecībā Siguldā, kas nozīmē, ka katra dzēriena pudele savu ceļu pie pircēja sāk no Siguldas Zilveru ģimenes rokas pieskāriena. Tā savu darbību sāka 2009. gadā, tomēr tās pirmsākumi meklējami jau agrāk, deviņdesmito gadu sākumā, kad tika izveidota Z/S “Pīlādži”, kas nodarbojas ar augļu koku un ogulāju stādu, kā arī ābolu un bumbieru audzēšanu. Pateicoties 2009. gada lielajai ābolu ražai, saimniecībā radās nepieciešamība domāt par augļu un ogu apstrādi un pārstrādi. Gluži vai likumsakarīgi tieši šajā laikā notika izmaiņas likumdošanā, kas atviegloja prasības tieši mazajiem vīna un citu alkoholisko dzērienu ražotājiem, tādējādi stādu, ogu un augļu audzēšanai saimniecībā pievienojot trešo nozari – ogu un augļu pārstrādi vīnā. Tagad saimniecības moto ir “no stāda līdz vīnam”, kas atspoguļojas arī pārsteidzošajā produktā “Ābols gūsteknis”. Tas ir pudelē izaudzēts ābols, kurš tiek apliets ar ābolu brendiju, radot brīnišķīgu dzērienu.

Vīna darītavas vērtības


Patlaban “Zilver dzērienu darītavā” tiek ražoti vairāk nekā 10 dažādu ogu, augļu un pat ziedu vīni. Ir atjaunots reģiona vēsturiskais dzēriens “Allažu ķimelis” un gaidāmi arvien jauni pārsteigumi, jo idejas nekad neapsīkst.

Kur nobaudīt?


Zilver vīnotavā ir iespējams nobaudīt un iegādāties uz vietas darītos vīnus, starp kuriem noteikti atradīsiet kādu savai gaumei atbilstošu. Piedāvājam degustācijas arī lielām tūristu grupām, kurās iespējams aplūkot ražotni un vīndara pavadībā iziet visu vīna radīšanas procesu līdz pat sīkākajām detaļām. Lūgums savu ciemošanos pieteikt: +37126159133 vai info@zilver.lv. Mūsu koordinātes 57.132216 24.853083.

Ko var apskatīt Siguldā un tās apkārtnē?


Siguldā un tās apkārtne ir viena no ainaviski skaistākajām Latvijas vietām. Caur Siguldu plūst viena no Latvijas lielākajām upēm Gauja, ap kuru ir izveidots nacionālais parks. Gaujas nacionālajā parkā Sigulda veidojās kā intensīvās atpūtas zona, kuru gada laikā apmeklē ap 1,5 miljoni tūristu. Pēc Bobsleja un kamaniņu trases uzcelšanas (1986.) Sigulda kļuva par starptautiskas nozīmes sporta centru.

Tuvākais apskates objekts vīna darītavai ir Saltavots (400m). Koordinātes: N 57°07'52,7" E 24°51'02,4". Tas atrodas Lorupes (Gaujas pieteka) senlejas labā krasta nogāzē 800 m augšpus Siguldas – Allažu ceļa, starp “Kraujām” un “Saltavotiem”. Avota debits ir 2 miljoni litru diennaktī, ūdens temperatūra - 5 grādi. Izveidojies Lorupes stāvajā labajā krastā, veido avotcirku. Ūdens uzkrājas baseiniņā aiz akmeņu barjeras, un lejāk, noplūstot Lorupē izveidotajā ūdenskrātuvē, veido sazarotu krāci. Agrāk uzskatīja par lielāko avotu Latvijā.

Par citiem apskates objektiem informācija atrodama www.tourism.sigulda.lv

Tuvākās nakšņošanas vietas

Vīna darītava: “Zilver dzērienu darītava”


  • Vīndaris: Jānis un Reinis Zilveri
  • Ražotājs: Z/S ”Pīlādži”
  • Adrese: Saltavota iela 33, Matiņi, Siguldas pagasts, Siguldas novads
  • Siguldas pag.
  • Siguldas novads
  • Vairāk: www.zilver.lv